THERMOMIX TM31...Приготування здорової та смачної їжі...

of 42 /42
THERMOMIX TM31 ІНСТРУКЦІЯ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ Зберігати для майбутнього користування!

Embed Size (px)

Transcript of THERMOMIX TM31...Приготування здорової та смачної їжі...

 • THERMOMIX TM31ІНСТРУКЦІЯ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ Зберігати для майбутнього користування!

 • 3

  ЗМІСТ

  Нотатки щодо безпеки ............................................................................... 5Технічні характеристики .......................................................................... 8Вступ/Служба роботи з покупцями ...................................................... 9

  Ваш Thermomix TM31 ................................................................................. 10

  Перед початком роботи ............................................................................. 12Як правильно встановити міксерну чашу ..................................................... 12Як зняти змішувальний ніж ........................................................................... 13Як вставити змішувальний ніж ..................................................................... 14

  Приладдя ......................................................................................................... 15Міксерна чаша, основа міксерної чаші ......................................................... 15Кришка міксерної чаші, мірна чашка ........................................................... 16Парова корзина ................................................................................................. 17Лопатка .............................................................................................................. 18Пристрій для збивання («Метелик») ............................................................. 19Varoma ................................................................................................................20Як комбінувати частини Varoma ....................................................................20Як правильно використовувати Varoma ........................................................ 21Практична робота з Varoma ............................................................................ 24

  Робота з Thermomix TM31 ......................................................................... 25Увімкнення Thermomix TM31 ......................................................................... 25Пояснення символів на контрольній панелі ................................................ 26Багатофункціональний дисплей .................................................................... 27Зважування та додавання за допомогою кнопки ваг .................................. 27Додаткова інформація щодо зважування ..................................................... 28Кнопки таймера та дисплей таймера ............................................................ 29

  Зміст

 • 4 Зміст

  Встановлення таймера .....................................................................................30Кнопки температури та індикатори температури, що світяться .............. 30Індикатор залишкового нагріву ..................................................................... 31М’який старт ...................................................................................................... 31Обережне нагрівання ....................................................................................... 31Встановлення температури Varoma ............................................................... 32Регулятор швидкості ........................................................................................ 32Обережне помішування ................................................................................... 32Помішування ..................................................................................................... 32Подрібнення/приготування пюре .................................................................. 33Подрібнення/ приготування пюре з гарячої їжі .......................................... 33Кнопка Turbo...................................................................................................... 33Функція за годинниковою/проти годинникової стрілки ........................... 34Режим замішування тіста ............................................................................... 34

  Слід запам’ятати ........................................................................................... 35«Сплячий режим» ............................................................................................ 35Захист електродвигуна .................................................................................... 35Перше використання та підвищене навантаження ..................................... 35

  Чищення .......................................................................................................... 36Як чистити міксерну чашу та її кришку ........................................................ 36Як чистити змішувальний ніж ....................................................................... 37Як чистити Varoma ........................................................................................... 37Як чистити головний пристрій ....................................................................... 38Додаткова інформація щодо чищення .......................................................... 38

  Нотатки щодо ваших власних рецептів .............................................. 39Несправності .................................................................................................40Юридичні аспекти ....................................................................................... 41Гарантія ........................................................................................................... 42Служба роботи з покупцями ................................................................... 42

  ЗМІСТ

 • 5Нотатки щодо вашої безпеки

  Thermomix TM31 призначений для домашнього вико-ристання або подібного використання. Він відповідає усім загальноприйнятим стандартам безпеки. Для вашої безпеки уважно прочитайте дану інструкцію з експлуатації перед першим використанням вашого Thermomix TM31 та приділить особливу увагу наступним пунктам.

  Зберігайте інструкцію для майбутнього користування. Ця інструкція є частиною Thermomix TM31. Тому завжди додавайте її до пристрою, коли ним буде користуватися третя особа.

  Thermomix TM31 не призначений для користування особами (включаючи дітей), що мають обмежені фізичні або розумові можливості або не мають необхідного досвіду та знань (за винятком тих випадків, коли вони користуються пристроєм під наглядом досвідчених осіб або отримали попередні інструкції щодо користування даним приладом). Діти мають користуватися приладом лише під наглядом дорослих.

  Thermomix TM31 відповідає нормам безпеки країни, у якій цей пристрій був проданий авторизованим представником Vorwerk. Відповідність місцевим нормам безпеки не може бути гарантованою, якщо Thermomix TM31 використовуватиметься в іншій країні. Через це Vorwerk не несе відповідальності за будь-які пошкодження, які можуть виникнути у такій ситуації.

  Небезпека ураження електричним струмом

  • Від’єднайте прилад від джерела живлення перед початком чищення, а також у тому випадку, якщо він не використовується протягом тривалого часу.

  • Не занурюйте Thermomix TM31 у воду. Протирайте пристрій тільки вологою тканиною. Вода чи бруд не повинні потрапити до корпусу.

  • Регулярно перевіряйте ваш прилад, його приладдя, в тому числі міксерну чашу, а також сполучний кабель, з метою виявлення можливих пошкоджень. Пошкоджені деталі можуть вплинути на загальну безпеку приладу. Якщо якась деталь була пошкоджена, не вмикайте прилад та зверніться до працівника сервісної служби Vorwerk або уповноваженої ремонтної майстерні Vorwerk.

  • Thermomix TM31 має бути відремонтовано лише у відповідному ремонтному сервісі Vorwerk або авторизованим службовцем Vorwerk. Це стосується й випадків заміни пошкодженого сполучного кабелю сервісною службою Vorwerk або уповноваженою ремонтною майстернею Vorwerk. Неякісна ремонтна робота може завдати прямої шкоди користувачу.

  Небезпека отримання травми від гострого змішувального ножа

  • Не торкайтеся лез змішувального ножа, бо вони дуже гострі. Тримайте ніж за верхню частину, коли знімаєте або встановлюєте його.

  НОТАТКИ ЩОДОВАШОЇ БЕЗПЕКИ

 • 6 Нотатки щодо вашої безпеки

  Небезпека отримання опіків через розбризкування гарячої їжі

  • Пам’ятайте, що максимальна місткість міксерної чаші – 2 л.

  • Уважно спостерігайте за відмітками на міксерній чаші.

  • Використовуйте Thermomix TM31 тільки тоді, коли ущільнювальне кільце кришки міксерної чаші є чистим та надійно зафіксованим. Регулярно перевіряйте ущільнювальне кільце на наявність можливих пошкоджень. У разі пошкод ження або протікання негайно замініть ущільнювал ьне кільце, але щонайпізніше через кожні 2 роки.

  • Відкривайте кришку міксерної чаші тільки після того, як їжа, що готується, зупиниться. Особливо важливо це після приготування їжі на високих рівнях швидкості (5 і вище).

  • Ніколи не намагайтеся відкрити кришку міксерної чаші силою. Відкривайте кришку міксерної чаші лише після того, як регулятор швидкості показуватиме на позицію відкритої кришки.

  • Ніколи не натискайте на кнопку Turbo та не підвищуйте раптово швидкість під час приготування гарячої їжі (температура якої вище 60°C), зокрема якщо вона не розігрівалася у Thermomix TM31. Не притримуйте мірну чашку під час приготування гарячої їжі.

  • Майте на увазі, що гарячі шматочки їжі можуть потрапити назовні крізь отвір кришки міксерної чаші. Правильно встановіть мірну чашку в отвір, але не дуже щільно, особливо під час приготування гарячої їжі (напр., варення чи супу) на середній (3–6) та високій (7–10, Turbo) швидкості.

  • Під час приготування гарячої їжі (для температур вище 60 °C) не торкайтеся мірної чашки та не натискайте кнопку Turbo.

  • Не використовуйте температурний режим Varoma для того, щоб підігріти або зварити велику кількість їжі.

  • Використовуйте тільки низькі рівні швидкості ( –2), коли вибираєте температуру Varoma. Інші, більш високі рівні швидкості можуть призвести до того, що їжа або рідина з міксерної чаші потрапить назовні.

  • Переконайтеся в тому, що Thermomix TM31 знаходиться на сухій чистій надійній робочій поверхні, яка не

  здатна сильно нагріватися; особливо це важливо при роботі з Varoma.

  • Переконайтеся в тому, що ви встановили Varoma правильно на міксерну чашу пристрою.

  • Ніколи швидко не перемикайте регулятор швидко-сті в положення OPEN, якщо Ви перемішуєте гарячу їжу на швидкості 4 або вище. Спочатку пере-микніть регулятор на 3 секунди в положення 1, перш ніж перемикнути його в положення OPEN.

  Небезпека отримання опіків через гарячу пару або кип’яток

  • Уникайте гарячої пари, що виходить з боків та з верхівки кришки Varoma під час роботи.

  • Безпечно триматися можна тільки за ручки з обох боків Varoma.

  • Ніколи не використовуйте Varoma без її кришки.• Тримайте кришку Varoma так, щоб гаряча пара або

  кип’яток, що капатиме з кришки, не могла завдати вам шкоди, коли ви зніматиме кришку.

  • Пам’ятайте, що гаряча пара продовжуватиме надалі підійматися вгору з міксерної чаші з відкритою кришкою під час зняття всієї насадки Varoma.

  • Тримайте дітей подалі від Thermomix TM31, коли ви працюєте з Varoma, та проінформуйте їх про небезпеку гарячої пари та кип’ятку.

  • Переконайтеся в тому, що отвори кришки міксерної чаші та деяких прорізів чаші та піддона Varoma є вільними, в іншому випадку виникає небезпека неконтрольованого викиду пари.

  Небезпека травмування через розбризкування холодних страв (температура яких нижче 60°C)

  • Міцно притримуйте мірну чашку, коли Thermomix TM31 працює на середній (3–6) або високій (7–10) швидкості, а також коли натискаєте кнопку Turbo для різання продуктів для холодних страв або їхнього приготування у вигляді пюре.

  НОТАТКИ ЩОДО ВАШОЇ БЕЗПЕКИ

 • 7Нотатки щодо вашої безпеки

  Небезпека травмування через розбризкування їжі

  • Міцно притримуйте мірну чашку, коли Thermomix TM31 працює на середній (3–6) або високій (7–10) швидкості, а також коли натискаєте кнопку Turbo для різання продуктів або приготування холодних закусок у вигляді пюре.

  Небезпека отримання травми через використання предметів, що не призначені для тієї чи іншої дії

  • Використовуйте тільки ті деталі, що постачаються з Thermomix TM31 (стор. 10–11) або оригінальні деталі від Vorwerk Thermomix.

  • Ніколи не використовуйте Thermomix TM31 разом з деталями, що не були надані фірмою Vorwerk Thermomix.

  • Закривайте отвір кришки міксерної чаші тільки мірною чашкою. Не накривайте кришку міксер- ної чаші рушниками або подібними речами.

  • Для помішування їжі в міксерній чаші слід використовувати лише лопатку, обладнану захисним диском. Ніколи не використовуйте інші предмети (ложки та ін.) для помішування їжі. Їх може захопити змішувальний ніж, що обертається, це може призвести до травми.

  • Слід зафіксувати кришку міксерної чаші перед тим, як вставляти лопатку через отвір у кришці міксерної чаші.

  Пошкодження пристрою

  Thermomix TM31 може рухатися

  • Встановіть Thermomix TM31 на суху тверду робочу поверхню, яка не здатна сильно нагріватися, так, щоб пристрій не міг нею рухатися. Тримайте

  Thermomix TM31 подалі від краю робочої поверх- ні, щоб запобігти падінню приладу. Під час замішування тіста або нарізання їжі в мік-серній чаші може виникнути дисбаланс наванта-ження, що, за певних обставин, може призвести до зрушування приладу з місця. Отже, не залишайте прилад без уваги під час роботи з ним, оскільки він може впасти з робочої поверхні.

  Ризик пошкодження

  • Гарячою парою: Переконайтеся, що між Thermomix TM31 і Varoma та кухонними меблями вгорі (шафами, поличками і т. ін.) достатньо місця, щоб пара не змогла пошкодити жоден з цих предметів.

  • Зовнішнім нагрівальним пристроєм: Тримайте значну дистанцію між Thermomix TM31 та зовнішніми джерелами тепла, такими як радіатори, плити. печі і т. ін. Не залишайте Thermomix або його сполучний кабель на будь-якому джерелі тепла (наприклад, на плитах, нагрівальних елементах, електроплитах чи печах), тому що непередбачене увімкнення може спричинити псування пристрою.

  • Їжею, що витече з приладу: Переконайтеся в тому, що прокладка ножа зафіксована на ножеві. Якщо прокладка відсутня, їжа може витекти й пошкодити прилад.

  • Недостатнім охолодженням Thermomix TM31: Переконайтеся в тому, що вентиляційні отвори з обох боків пристрою завжди лишатимуться відкритими та чистими від бруду, залишків їжі, жиру і т. ін. Якщо ні, пристрій може бути пошкоджено.

  • Внаcлідок невірного застосування: Застосування Thermomix TM31 дозволяється лише від електромережі або іншого джерела живлення змінного струму, які належним чином встановлені фахівцем. Напруга та частота застосованого джерела живлення мають відповідати значенням, вказаним на табличці з технічними даними (див. знизу базового пристрою).

 • 8 Технічні характеристики

  Символ відповідності/Знак відповідності

  Двигун Реактивний синхронний двигун фірми Vorwerk потужністю 500 Вт не вимагає сервісного обслуговування. Регулювання швидкості від 100 до 10200 обертів за хвилину (обережне помішування – 40 обертів за хвилину).Спеціальний швидкісний режим (режим чергування) для приготування тіста.Електронний захист двигуна від перевантаження.

  Нагрівальний елемент Споживана потужність: 1000 Вт.Захист проти перегрівання.

  Вмонтовані ваги Діапазон вимірювання ваги від 5 до 100 г з кроком у 5 г; від 100 до 2000 г з кроком у 10 г (максимально до 6 кг).

  Корпус Виготовлений з високоякісного пластика.

  Міксерна чаша Виготовлена з нержавіючої сталі. Обладнана нагрівальною системою та температурним датчиком. Максимальна місткість: 2 л.

  Електричне навантаження Тільки для змінного струму з напругою 220…240 В та частотою 50/60 Гц. Максимальна споживана потужність: 1500 Вт. З’єднуючий дріт, що можна сховати в корпусі пристрою, довжиною 1 м.

  Габарити і вагаThermomix TM31

  виключенням Varoma Varomaвисота 30,0 см висота 11,8 смширина 28,5 см ширина 38,5 смглибина 28,5 см глибина 27,5 смвага 6,3 кг вага 0,8 кг

  ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

 • 9Вступ/Служба роботи з покупцями

  Шановний споживачу!

  Вітаємо вас з придбанням Thermomix TM31!

  Під час презентації Thermomix TM31 ви ознайомитесь з усіма можливостями вашого Thermomix TM31 за допомогою п‘яти органів відчуття. Досвідчений консультант допоможе вам опанувати всі функції пристрою і навчить вас адаптувати їх до ваших власних потреб.

  Отже, ви бажаєте розпочати роботу з Thermomix TM31. Приготування здорової та смачної їжі відтепер буде легким та приємним процесом. Готування за допомогою Thermomix TM31 заощадить ваш час і зусилля.

  Ця інструкція крок за кроком ознайомить вас з Thermomix TM31. Будь ласка, уважно прочитайте її. З кожним кроком ви все більше і більше переконуватиме-тесь, що під час створення та розробки цього високо-якісного виробу ми брали до уваги ваші інтереси та потреби.

  Чіткі формулювання та зрозумілі інструкції до рецептів допоможуть вам у приготуванні страв без будь-яких додаткових професійних знань.

  Ми бажаємо вам, вашій родині і вашим друзям багато приємних хвилин разом з Thermomix TM31!x!

  Vorwerk Thermomix

  Якщо у вас виникнуть будь-які питання, звертайтесь до:

  Вашого консультанта Thermomix TM31:

  Ім’я Телефон Факс Мобільний телефон E-mail

  Служба роботи з покупцями Thermomix: див. стор. 42.

  Vorwerk International Strecker & Co.Verenastrasse 398832 WollerauSwitzerland

  Цю інструкцію з експлуатації іншими мовами можна знайти на сайті www.thermomix.com

  Version: 20120816/230

  ВСТУП/СЛУЖБА РОБОТИ З ПОКУПЦЯМИ

 • 1

  2

  5

  4

  3

  10 Ваш Thermomix TM31

  ВАШ THERMOMIX TM31

  Після відкриття упаковки, будь ласка, переконайтеся, що всі компоненти Thermomix TM31 є у наявності, а саме:• Thermomix TM31, включаючи міксерну чашу та кришку• Парова корзина• Пристрій для збивання («метелик»)• Мірна чашка• Лопатка• Varoma• Книга рецептів• Інструкція з експлуатації

 • 6

  7

  8

  9

  10 11 12

  13

  14

  11Ваш Thermomix TM31

  1 Базовий пристрій2 Міксерна чаша3 Підставка міксерної чаші4 Прокладка для ножа5 Ніж для різки/змішування

  9 Кришка міксерної чаші10 Пристрій для збивання

  («метелик»)11 Лопатка із захисним диском12 Парова корзина13 Мірна чашка14 Ущільнювальне кільце

  (прокладка) міксерної чаші

  Varoma6 кришка Varoma7 піддон Varoma8 чаша Varoma

 • 1

  2

  3

  4

  12

  ПЕРЕДПОЧАТКОМ РОБОТИ

  Вітаємо з придбанням Thermomix TM31!

  Перед першим використанням Thermomix TM31 відвідайте демонстрацію можливостей Thermomix TM31, яку проводить досвідчений консультант.

  Перед початком роботи

  Встановіть Thermomix TM31 на чисту тверду та стабільну поверхню так, щоб прилад не міг рушити з місця. Тримайте Thermomix TM31 на одному і тому ж місці на вашій кухні, щоб зручно та ефективно ним користуватися. Ретельно почистіть Thermomix TM31 перед тим, як використати його вперше. Робіть це так, як вказано в розділі про чищення пристрою (сторінка 36).

  Як правильно встановити міксерну чашу

  Перед установкою міксерної чаші обов’язково переко най теся в тому, що регулятор швидкості встановлено таким чином: 1 . Встановіть міксерну чашу ручкою вперед та легко натискайте, поки чаша не встане в назначену позицію 2 .

  Міксерна чаша встановлена правильно, якщо ручка зна ход иться перед вами, як показано на малюнку 2 , а сама міксерна чаша надійно зафіксована в основі пристрою. Щоб правильно закрити міксерну чашу, встановіть кришку міксерної чаші та натискайте на неї, доки вона не стане на місце 3 . Відмітка має вказувати на ручку. Потім поверніть кришку за годинниковою

  стрілкою 4 , поки не почуєте клацання, яке свідчить про те, що кришка стала на місце. Незважаючи на це, повертайте кришку до упору.Встановіть регулятор швидкості в позицію закритої кришки ; інакше Thermomix TM31 не увімкнеться

  Перед початком роботи

 • 5

  6

  13Перед початком роботи

  ОБЕРЕЖНО!Небезпека отримання опіків через розбризкування гарячої їжіНіколи не намагайтеся відкрити кришку міксерної чаші силою. Відкривайте кришку міксерної чаші лише після того, як регулятор швидкості показуватиме на позицію відкритої кришки .

  Як зняти змішувальний ніж

  Щоб зняти змішувальний ніж, треба тримати міксерну чашу однією рукою, а другою повернути основу міксерної чаші на 30 градусів за годинниковою стрілкою та зняти основу міксерної чаші в напрямку донизу 5 . Обережно тримаючи змішувальний ніж за його верхню частину, зніміть ніж разом з його прокладкою 6 .

  ОБЕРЕЖНО!Можливість травми від гострого змішувального ножаНе торкайтеся лез змішувального ножа, бо вони дуже гострі. Тримайте ніж за верхню частину, коли його знімаєте або встановлюєте.

  ВАЖЛИВО:Дійте обережно, щоб запобігти випадковому випадінню ножа.

 • 3

  1

  2

  14

  ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

  Як вставити змішувальній ніж

  Щоб вставити змішувальній ніж, повторіть процедуру зняття ножа в зворотному порядку.

  Вставте змішувальний ніж в отвір міксерної чаші 1 , що знаходиться у дні чаші 2 .

  Тепер помістіть основу міксерної чаші на ніж знизу. Однією рукою протисніть змішувальний ніж крізь отвір у дні міксерної чаші. Тримаючи міксерну чашу другою рукою, поверніть основу міксерної чаші на 30 градусів проти годинникової стрілки до упору 3 .

  ПРИМІТКАРизик отримання травми через їжу, що може витекти з чаші Переконайтеся, що прокладка ножа приєднана до опори ножа. Якщо прокладка відсутня, їжа може витекти із міксерної чаші та завдати шкоди основі приладу.

  Перед початком роботи

 • 4

  5

  6

  15Приладдя

  Перед початком роботи з Thermomix TM31 ми хотіли би більш детально ознайомити вас з його аксесуарами. Вони є доказом чітко продуманого дизайну. Кожна деталь по-своєму ідеальна та служить для декількох цілей.

  Міксерна чаша

  На внутрішньому та зовнішньому боці міксерної чаші наявні мітки, які показують рівень наповнення 4 . Кожній мітці відповідає об’єм 0.5 літрів. Максимальна місткість міксерної чаші – 2 літри 5 .

  Основа міксерної чаші

  Основа міксерної чаші 6 призначена для закріплення ножа до міксерної чаші. Повну міксерну чашу можна ставити на будь-яку робочу поверхню. Немає необхідності у підставці.

  ОБЕРЕЖНО!Небезпека отримання опіків через розбризкування гарячої їжі• Не допускайте перевищення максимального об’єму – 2 літрів їжі –

  у міксерній чаші.• Спостерігайте за мітками рівня наповнення міксерної чаші.

  ВАЖЛИВО:Основу міксерної чаші потрібно обертати до пор, поки вона не зафіксується. Неправильно встановлена основа може привести до тих пір, поки пошкодження інших частин Thermomix TM31.

  2,0 літри

  1,5 літри

  1,0 літри

  0,5 літри

  Макси-мальна

  місткістьміксерної

  чаші

  ПРИЛАДДЯ

 • 1

  2

  16

  Кришка міксерної чаші

  Кришка використовується для закривання міксерної чаші. З метою безпеки Thermomix TM31 не почне працювати, доки кришку не буде правильно встановлено та зафіксовано. Ніколи не намагайтеся відкрити кришку силою, якщо пристрій заблоковано.

  Прокладка кришки має бути встановлена правильно. Покладіть кришку на робочу поверхню та, легко натискаючи, заправте прокладку до внутрішньої поверхні кришки, доки не почуєте клацання 1 . Прокладка запобігає витіканню їжі, що готується в міксерній чаші.

  При чищенні кришки міксерної чаші рекомендується мити ущільнювальне кільце окремо від кришки.

  Мірна чашка

  Мірна чашка має декілька функцій: вона є кришкою, що закриває отвір кришки міксерної чаші та запобігає втратам тепла, а також гарантує, що їжа під час роботи приладу не виходить за межі приладу.

  Мірна чашка також може бути використана для вимірювання інгредієнтів. Мірна чаша, наповнена до країв, містить 100 мл, а місткість напівзаповненої чаші (помітка в середині), відповідно, дорівнює 50 мл. Слід вставляти мірну чашку в отвір кришки відкритою частиною догори 2 .

  ОБЕРЕЖНО!Небезпека отримання опіків через розбризкування гарячої їжіВикористовуйте Thermomix TM31 лише з пра вил ьно встановленим, чистим ущільнювальним кільцем кришки міксерної чаші. Регулярно перевіряйте ущільнювальне кільце. У разі пошкодження або протікання негайно замініть ущільнювальне кільце, але щонайпізніше через кожні 2 роки.

  ОБЕРЕЖНО!Небезпека отримання опіків через розбризкування гарячої їжі• Майте на увазі, що гарячі шматочки їжі можуть потрапити назовні

  крізь отвір кришки міксер-ної чаші. Правильно встановіть мірну чашку в отвір, особливо під час приготування гарячої їжі (напр., варення чи супу) на середній (3–6) та високій (7–10, Turbo) швидкості.

  • Не накривайте кришку міксерної чаші рушни-ками або подібними речами.

  ПРИЛАДДЯ

  Приладдя

 • 3

  4

  5

  6

  7

  17

  Лише в тих випадках, коли ви користуєтесь «метеликом», слід поміщати мірну чашку відкритою частиною донизу. Немає потреби знімати мірну чашку, якщо ви в процесі приготування їжі хочете додати рідини. Просто додайте рідину прямо на кришку міксерної чаші. Рідина поступово буде просочуватися в міксерну чашу.

  Щоб додати інгредієнти крізь отвір кришки, підніміть мірну чашку і тоді додайте їх до міксерної чаші.

  Парова корзина

  Парова корзина Thermomix TM31 виготовлена з високоякісного пластика. Як і мірна чашка, парова корзина має декілька функцій:• Використовується для проціджування фруктових та овочевих соків.

  Для цього спочатку покришіть їх і приготуйте пюре в Thermomix TM31, потім помістить парову корзину у міксерну чашку та використовуйте як фільтр для приготування соку. Коли виливатимете сік у парову корзину, притримуйте її, користуючись лопаткою 3 .

  • Ніжну їжу, таку як м’ясні або рибні фрикадельки, які не можна готувати прямо в міксерній чаші через можливість утворення однорідної маси, слід готувати в паровій корзині. Тут вони можуть тушкуватися.

  • Для приготування гарніру (рис, картопля т. ін.)

  Щоб легко вийняти парову корзину з міксерної чаші, вставте гачок лопатки в паз парової корзини 4 і підніміть її 5 . Лопатку можна вийняти в будь-який момент.• Ніжки в нижній частині парової корзини 6 дозволяють відділити

  сік від продукту в корзині, що вільно витікатиме.• У випадку зменшення рідини в їжі (наприклад, томатний соус),

  поставте парову корзину на кришку 7 замість мірної чаші.

  Приладдя

 • 1

  2

  18

  Лопатка

  Лопатка 1 є ще одним прикладом продуманого дизайну Thermomix.• Лопатка Thermomix TM31 є єдиним інструментом, який ви можете

  використовувати для помішування інгредієнтів у міксерній чаші 2 . Помістіть лопатку в отвір у кришці. Захисний диск запобігає будь-якому контакту лопатки з лезами ножа. Це означає, що лопаткою ви можете користуватися як під час приготування їжі, так і під час її подрібнення та кип’ятіння.

  • Лопатка також використовується для видалення інгредієнтів з міксерної чаші. Кінчик лопатки ідеально вміщується між ножем та стінкою міксерної чаші.

  • Лопатка обладнана спеціальним диском, що не дозволяє їй впасти з робочої поверхні.

  • Притримуйте лопаткою парову корзину під час фільтрування фруктових або овочевих соків.

  • За допомогою лопатки дуже легко зняти парову корзину (див. фото 4 на стор. 17).

  ОБЕРЕЖНО!Небезпека отримання травми через використання предметів, що не призначені для тієї чи іншої дії• Для помішування їжі в міксерній чаші використовуйте лише лопатку,

  обладнану захисним диском (постачається разом з Thermomix TM31).• Зафіксуйте кришку міксерної чаші перед тим, як вставляти лопатку

  через отвір у кришці міксерної чаші.• Ніколи не використовуйте інші предмети (ложки та ін.) для помішування

  їжі. Вони можуть увійти в контакт з лезами ножа й призвести до травми.

  ПРИЛАДДЯ

  Приладдя

 • 3

  4

  5

  19

  Пристрій для збивання («метелик»)

  • Цей пристрій 3 , розташований на змішувальному ножі 4 , допоможе вам досягти найкращих результатів при збиванні вершків чи яєчних білків. Також це ідеальне приладдя для приготування пудингу або крему.

  • Під час кип’ятіння молока або приготування пудингу чи соусу «метелик» забезпечує постійне помішування інгредієнтів. Це запобігає їх підгорянню.

  Встановити або зняти «метелик» дуже легко: Встановіть пристрій як показано на малюнку 5 . Його кулястий кінчик дозволяє легко зняти пристрій. Щоб це зробити, візьміться за цей кінчик і знімайте пристрій, прокручуючи «метелика» в обидва боки.

  ОБЕРЕЖНО!• Вмикайте швидкість лише після того, як пересвідчитесь, що пристрій

  правильно встановлено.• Не обирайте рівень швидкості, вищий за 4, коли «метелик» вже

  встановлено.• Ніколи не використовуйте лопатку разом з «метеликом».• Під час роботи «метелика» не додавайте інгредієнти, які можуть

  завдати шкоди пристрою.

  Приладдя

 • 1

  2

  3

  20

  Varoma

  Varoma 1 складається з трьох частин 2 :• чаша Varoma (нижня частина)• піддон Varoma (середня частина)• кришка Varoma (верхня частина)Всі деталі виготовлені з високоякісного пластика, що дозволено використовувати у приладах для приготування їжі.

  Як комбінувати елементи Varoma

  Ви можете працювати з Varoma, використовуючи наступні дві комбінації:

  Комбінація 1:Чаша Varoma плюс піддон Varoma та кришка 2 .Користуйтеся цією комбінацією для приготув-ання різноманітних страв, наприклад, овочів з м’ясом чи рибою, та ін., а також великих кількостей однакових продуктів (дріжджові страви та ін.)

  Комбінація 2:Чаша Varoma плюс кришка Varoma 3 .Використовуйте цю комбінацію для приготування великих кількостей однакових продуктів (картопля, овочі, великі шматки м’яса чи ковбасок).

  ПРИМІТКА• Зберігайте Varoma з закритою кришкою 1 .• Використовуйте Varoma тільки разом з Thermomix TM31 (пристрій

  не призначено для використання у мікрохвильовій печі, духовці та ін.).

  ОБЕРЕЖНО!Небезпека отримання опіків через гарячу пару або кип’ятокНіколи не використовуйте Varoma без кришки.

  ВАЖЛИВО:Якщо кришка Varoma вставлена неправильно, пара виходитиме з чаші та їжа всередині насадки Varoma готуватиметься не так, як слід.

  ПРИЛАДДЯ

  Приладдя

 • 4

  5

  21

  Як правильно користуватися Varoma

  Varoma спеціально розроблена для Thermomix TM31, тому її можна вико-ристовувати тільки з цим приладом. Перед початком роботи з Varoma вам слід правильно встановити Thermomix TM31.

  1-й крок: Встановіть Thermomix TM31Вставте в пристрій міксерну чашу. Заповніть її приблизно 0.5 л (500 г) води для подальшого готування на парі впродовж 30 хвилин. Якщо ви готуватиме на парі з допомогою парової корзини, вставте її у прилад та заповніть інгредієнтами (наприклад, картоплею або рисом). Закрийте міксерну чашу кришкою та зафіксуйте кришку.

  Для додання додаткового смаку замість води можна використовувати овочевий бульйон або суміш води та вина.

  2-й крок: Наповнення VaromaПомістить кришку Varoma догори дном на робочу поверхню 4 та поставте зверху чашу Varoma – вона надійно встане в бортики кришки. Тепер повільно наповніть чашу Varoma продуктами 5 . Робіть це так, щоб деякі отвори лишалися вільними – це сприятиме рівномірному пропарюванню інгредієнтів. Коли заповнятимете Varoma, покладіть ті інгредієнти, що потребують тривалого приготування, вниз, а зверху ті, що готуються швидше.Кришка Varoma під чашею Varoma запобігає протіканню на робочу поверхню рідини (води від митих овочів та стиглих фруктів, сирого м’яса, риби та ін.)

  ОБЕРЕЖНО!Небезпека отримання опіків через гарячу пару або кип’яток• Переконайтеся в тому, що отвір кришки міксерної чаші та деякі

  отвори чаші та піддона Varoma залишаються вільними, в іншому випадку може відбутися неконтрольований викид пари.

  • Переконайтеся в тому, що насадка Varoma правильно встано-влена на міксерну чашу та власне сам прилад.

  Приладдя

 • 1

  2

  3

  22

  Використовуючи піддон Varoma, вставляйте її в чашу Varoma. Переконайтеся в тому, що піддон Varoma вставлено вільно та рівно. Потім покладіть на нього продукти 1 .Після заповнення продуктами встановіть Varoma безпосередньо на закриту та зафіксовану кришку міксерної чаші (без мірної чашки) 2 .

  Покладіть зверху кришку Varoma. Вона має бути встановлена вільно та надійно, закриваючи Varoma так, щоб не пропускати пару.

  3-й крок: Приготування їжі на парі за допомогою Varoma 3 Все, що треба зробити – це встановити час і температуру Varoma на контрольній панелі. Процес готування на парі починається, коли ви виставляєте регулятор швидкості на низьку швидкість ( – 2). Відтоді таймер починає відлік часу. Вода або інша рідина в міксерній чаші нагрівається до 100°C і утворюється гаряча водяна пара, що крізь отвір у кришці Thermomix TM31 потрапляє до Varoma. Продукти повільно та делікатно готуються на парі. Будь ласка, зверніть увагу на те, що для користування Varoma максимальною э температура 120°C (248°F) залежно від інгредієнтів, що ви застосовуєте (наприклад, олії).

  ВАЖЛИВО:Ніколи не залишайте мірну чашку в кришці міксерної чаші під час використання Varoma. Якщо кришка Varoma встановлена неправильно, пара виходитиме з чаші, що уповільнить процес приготування їжі.

  ОБЕРЕЖНО!Небезпека отримання опіків через гарячу пару або кип’яток• Будьте обережні з парою, що виходить з боків та верхівки кришки

  Varoma під час роботи.• Тримайте дітей подалі від Thermomix TM31, коли ви працюєте з

  Varoma, та проінформуйте їх про небезпеку гарячої пари та окропу.Небезпека отримання опіків через розбризкування гарячої їжі• Використовуйте тільки низькі рівні швидкості ( – 2), коли ви

  обираєте температуру Varoma. Більш високі рівні швидкості можуть призвести до того, що їжа або рідина з міксерної чаші потрапить назовні.

  ПРИЛАДДЯ

  Приладдя

 • 4

  23

  Коли інгредієнти вже повністю приготовані або коли ви бажаєте перевірити, в якому вони стані, поверніть регулятор швидкості в стан закритої або відкритої кришки ( / ). Щоб відкрити Varoma, обережно нахилить кришку Varoma до себе так, щоб з іншого боку вийшла пара 4 . Для того, щоб конденсат з кришки стік у чашу та піддон Varoma, потримайте кришку рівно над ними.Потім обережно зніміть кришку Varoma та покладіть її догори на робочу поверхню. Підніміть чашу та піддон Varoma та зачекайте кілька секунд, доки конденсат зтече на кришку міксерної чаші. Потім покладіть чашу та піддон Varoma на кришку Varoma.

  ОБЕРЕЖНО!Небезпека отримання опіків через гарячу пару або кип’яток• Безпечно триматися можна тільки за ручки з обох боків Varoma.• Тримайте кришку Varoma так, щоб гаряча пара або кип’яток,

  що капатиме з кришки, не змогла завдати вам шкоди, коли ви зніматиме кришку.

  • Пам‘ятайте, що гаряча пара, що виходитиме з отвору в кришці міксерної чаші, коли ви зніматимете насадку Varoma.

  Приладдя

 • 1

  24

  Практична робота з Varoma

  Це пояснення доводить, що робота з Varoma є простою та зручною. Будь ласка, ознайомтеся з наступними основними правилами та використовуйте їх під час роботи з Varoma:• Заливайте достатню кількість води в міксерну чашу.

  • Основа чаші Varoma та піддон мають отвори однакової форми для досягнення рівномірного розподілу пари в насадці Varoma. Намагайтеся розташувати продукти так, щоб максимальна кількість отворів була вільною. Зазвичай для цього достатньо просто вільно розподілити продукти, лишаючи між ними інтервали.

  • Ви можете одночасно готувати продукти різної консистенції та твердості. Продукти, що потребують більше часу для приготування, кладіть на дно, а ті, що готуються швидко, зверху: наприклад, овочі слід класти до чаші Varoma, а рибу – на піддон Varoma.

  • Овочі приготуються рівномірно, якщо ви поріжете їх на приблизно одна-кові за розміром частини. Наведений час приготування є приблизним, він залежить від стиглості, якості та розмірів інгредієнтів, а також від ваших власних побажань.

  • Щоб такі продукти як м‘ясо, риба або тісто не присмажувалися, треба намастити чашу та піддон Varoma.

  • Не загущуйте соуси та супи, доки не закінчиться процес готування на парі, оскільки згущувачі можуть завадити утворенню пари та уповільнюють процес приготування.

  • Також ви можете перевернути кришку Varoma догори та використовувати її для збирання води з чаші Varoma та піддону Varoma 1 . Також вона може використовуватися як таця для подавання готової страви безпосередньо з Varoma.

  ВАЖЛИВО:Готування на парі продовж 30 хвилин потребує 0.5 л (500 г) води, а на кожні додаткові 15 хвилин треба додати по 250 г води.

  ПРИЛАДДЯ

  Приладдя

 • 22

  25Робота з Thermomix TM31

  РОБОТА ЗTHERMOMIX TM31

  Знайдіть на вашій кухні постійне місце для Thermomix TM31, щоб ви могли легко ним користуватися у будь-який момент.

  Вмикання Thermomix TM31

  Обережно витягніть електричний дріт з корпусу та під’єднайте його до джерела живлення. Ви можете обирати потрібну вам довжину дроту (до 1 м). Якщо вам не потрібна вся довжина, заправте дріт у корпус Thermomix TM31, уникаючи звисання та перекручування дроту. Переконайтеся, що дріт не було деформовано. Для того, щоб ваги працювали правильно, не ставте прилад на дріт, бо він стоятиме на поверхні нестабільно і даватиме неточні дані. Наразі прилад придатний до роботи, а на дисплеї висвітиться режим таймера 2 .

  Активація або переведення приладу до «сплячого режиму» відбувається шляхом натисканням кнопки .

  Перед початком роботи з Thermomix TM31 зверніть увагу на наступні дані, що спростять роботу з приладом: Прилад оснащено системою безпеки, завдяки якій Thermomix TM31 не почне роботу у випадку, якщо неправильно встановлено міксерну чашу або не зафіксовано кришку (заблокується регулятор швидкості).Система безпеки запобігає також відкриванню кришки під час роботи

  ПРИМІТКАThermomix TM31 може рухатисяВстановіть Thermomix TM31 на суху тверду робочу поверхню, яка не здатна сильно нагріватися, так, щоб пристрій не міг нею рухатися. Тримайте Thermomix TM31 подалі від країв робочої поверхні, щоб запобігти падінню приладу.

  Ризик пошкодження через гарячу паруЗабезпечте значну відстань між Thermomix TM31, Varoma та кухонними меблями вгорі (підвісними шафами та поличками), щоб уникнути їхнього пошкодження гарячою парою.

 • 1

  26

  електроприладу. Електронні ваги працюють при температурі від –20°C до +50°C (–4°F та +122°F відповідно). Якщо Thermomix TM31 транспорту-вався взимку при температурі нижче –20°C (–4°F), почекайте, поки він нагріється до кімнатної температури. Тільки тоді ваги працюватимуть коректно. Якщо ви протягом довгого часу не працюватимете з Thermomix TM31, від’єднайте його від джерела живлення так само, як ви робите з іншими електричними приладами (економія електроенергії; див. також «Сплячий режим», стор. 35)

  Опис символів контрольної панелі

  ПРИМІТКАРизик травмування через недостатнє охолодження Thermomix TM31:Переконайтеся в тому, що вентиляційні отвори з обох боків пристрою 1 завжди лишатимуться відкритими та чистими від бруду, залишків їжі,

  жиру і т. ін. У противному разі пристрій може бути пошкоджено.

  РОБОТА З THERMOMIX TM31

  Робота з Thermomix TM31

  Кнопки таймера Функція приготування тіста Кришку закрито Кнопки температури Кнопка вмикання ваг Кришку відкрито

  Функція легкого помішування Кнопка для операцій за/ Кнопка «сплячого режиму» проти годинникової стрілки

 • 2

  3

  4

  27

  Багатофункціональний дисплей

  В центрі у верхній частині панелі керування розміщено цифровий дисплей. Він відображає наступну інформацію:• Функція зважування • Функція таймера • Обрана операція «Проти годинникової стрілки» • Режим приготування тіста

  Символи та висвітлюються на дисплеї, коли слід показати, в якому режимі знаходиться Thermomix.Символи інших двох функцій ( та ). також висвітлюються при відповідному використанні тієї чи іншої функції.

  Зважування та додавання інгредієнтів за допомогою кнопки

  Вмонтовані ваги дозволяють вам точно зважувати інгредієнти у міксерній чаші та Varoma. Будь ласка, ознайомтеся з наступною послідовністю дій:

  Встановіть міксерну чашу. Дисплей покаже режим таймера 00:00 2 .

  Натисніть кнопку ваг. Дочекайтеся звукового сигналу, після якого на дисплеї висвітиться вага 0.000 3 .

  Покладіть перший інгредієнт (максимальна вага – 2.0 кг) у міксерну чашу та перевірте показання ваг на дисплеї 4 .

  Якщо ви бажаєте додати наступні інгредієнти, натисніть кнопку ваг ще раз і тільки після цього додавайте наступний продукт.

  Повторюйте ці кроки по мірі необхідності до досягнення максимально допустимої ваги 6 кг. Похибка ваг може складати +/–30 г на 2 кг.

  ВАЖЛИВО:Коли ви натискаєте кнопку ваг, не торкайтеся Thermomix та не спирайтеся на інші поверхні.

  Робота з Thermomix TM31

 • 1

  2

  28

  Важлива інформація щодо зважування

  Функція ваг працює в межах від 5 г до 6 кг в 3 кроки по 2 кг. Під час зважування та додавання інгредієнтів за допомогою функції ваг, завжди додавайте інгредієнти поступово та повільно, оскільки для точного вимірювання вагам потрібно 2–3 секунди.Якщо ви почнете виймати з міксерної чаші раніше покладені інгредієнти вже після того, як натиснете кнопку ваг, на дисплеї висвітиться інформація, наведена на малюнку 1 .

  При додаванні інгредієнтів за допомогою функції ваг не кладіть одночасно продукти вагою більше 2 кг. Якщо ви перевищите 2 кг, дисплей почне світитися, що свідчитиме про перевантаження 2 .

  Завжди натискайте кнопку ваг перед зважуванням або використанням функцій ваг. Це підвищить точність показань ваг. Будь ласка, будьте обережними і не переміщуйте прилад під час зважування.

  Після натискання кнопки ваг Thermomix залишається в режимі зважування 5 хвилин, якщо тільки інша кнопка не була натиснута або регулятор швидкості ввімкнено. Після 5 хвилин Thermomix повертається в режим таймера. Якщо ви натиснете кнопку ваг ще раз, то прилад знов увійде на наступні 5 хвилин в режим зважування.

  Дисплей забезпечує вас цінною інформацією під час зважування та додавання інгредієнтів. Пам’ятайте про те, що за одне додавання вага не повинна перевищувати ліміт у 2.0 кг.

  РОБОТА З THERMOMIX TM31

  Робота з Thermomix TM31

 • 3

  4

  29Робота з Thermomix TM31

  Кнопки таймера та дисплей таймера

  Ознайомтеся з послідовністю дій для розігрівання або приготування їжі в Thermomix TM31:

  1-й крок: встановіть часВикористовуйте кнопки таймера для відліку часу перед операціями тривалістю до 60 хвилин 3 .Натисніть + для збільшення часу та – для його зменшення. Для поступової зміни часу швидко натисніть кнопку. Для швидкої зміни часу натисніть та утримуйте +, як показано на малюнку 4 .

  Вибір часу0–1 хвилина з інтервалом в 1 секунду 1–10 хвилин з інтервалом в 30 секунд10–60 хвилин з інтервалом в 1 хвилину

  Коли на дисплеї висвітлюються нулі, ви можете встановити час з кроком в 1 хвилину, швидко натиснувши на –, кнопку, для цього вам не потрібно додавати по 1 секунді. Далі продовжуйте, як приведено вище.

  Для встановлення таймера на «00.00» одночасно натисніть обидві кнопки 3 .

  2-й крок: встановіть температуру (див. стор. 30 та далі)Виберіть необхідну температуру, якщо їжа має бути приготована або розігріта. Якщо ні, переходьте до 3-го кроку.

  3-й крок: увімкніть регулятор швидкості (див. стор. 32 та далі)Після ввімкнення регулятора швидкості встановлений час буде відлічуватися в зворотному порядку з кроком в одну секунду, поки дисплей не покаже 00.00.Коли прилад знаходиться в режимі холодного змішування, швидкість змішування вимкнеться, коли закінчиться встановлений час. Виконану роботу також підтвердить звуковий сигнал.Коли прилад знаходиться в режимі підігрівання або приготування, змішувальний ніж буде обертатися м’якими рухами, поки не закінчиться встановлений час. Щоб вимкнути звуковий сигнал, встановіть регулятор швидкості в позицію / .

  ВАЖЛИВО:Підігрівання їжі та її приготування можливі лише в тому випадку, якщо було встановлено час роботи.

 • 1

  30

  Встановлення таймера

  Встановлений час можна змінити на будь-якому етапі приготування. Натисніть – кнопку для скорочення часу або + кнопку для його збільшення.Якщо регулятор швидкості знов опиняється в позиції / до того, як закінчиться встановлений час, наприклад, щоб додати наступний інгредієнт, дисплей буде мигтіти, показуючи поточний час, поки регулятор швидкості залишається у цій позиції. Якщо ви бажаєте зупинити процес приготування раніше, ніж мине час таймера, одночасно натисніть обидві кнопки таймера. В такому випадку дисплей перестане мигтіти і ви зможете знову встановити час. Якщо час не було заздалегідь встановлено і регулятор швидкості активовано, прилад автоматично закінчить свою роботу через макс. 60 хвилин. Після того, як цей час мине, пролунає звуковий сигнал.

  Кнопки температури та індикатори температури, що світяться

  Кнопки температури можна використовувати для встановлення температури від 37°C до 100°C (99°F та 212°F відповідно). Кожна кнопка має кольорову лампочку-індикатор 1 , який мигтить після натискання відповідної кнопки:

  37°C (99°F) .................................................. = зелена50°C та 60°C (122°F та 140°F) ..................... = жовта70°C та 80°C (158°F та 176°F) ........ = помаранчева90°C, 100°C та Varoma (194°F та 212°F) ........................... = червона

  Індикатори температури, що світяться, є контрольними покажчиками. Коли під час готування їжі температура досягає встановленої відмітки, лампочка-індикатор перестає мигтіти і змінюється на постійний режим. Індикатори показують температуру, що була досягнута в процесі нагрівання, наприклад, якщо виставлено температуру 90°C (194°F), відповідний індикатор почне мигтіти. Коли Thermomix нагріватиметься, індикатори температури 37°C, 50°C, 60°C, 70°C та 80°C (99, 122, 140, 158 та 176°F відповідно), почнуть світитися один за одним, доки температура не досягне відмітки 90°C (194°F). Коли це станеться, індикатор перестане мигтіти і почне рівно світитися.

  Завжди переконуйтеся в тому, що жодний з індикаторів не світиться, коли ви не бажаєте нагрівати або готувати їжу. Якщо вони світяться, натисніть кнопку , щоб зупинити процес нагрівання. Ще допоможе уникнути зайвого нагрівання інгредієнтів в міксерній чаші.

  РОБОТА З THERMOMIX TM31

  Робота з Thermomix TM31

 • 2

  31Робота з Thermomix TM31

  Індикатор залишкової температури

  Якщо міксерну чашу знов встановити у відповідний отвір електроприладу, коли вона ще не охолонула, спалахне лампочка, що вкаже на температуру міксерної чаші (лише 1 лампочка в постійному режимі, отже 2 – залишкова температура – 60°C). Температуру для підігрівання, приготування або приготування на пару не можна встановити, завчасно не встановивши таймер.Отже, будь ласка, завжди дійте наступним чином:завжди починайте з встановлення таймера, далі вибирайте потрібну вам температуру, і лише наприкінці встановлюйте регулятор швидкості в необхідну позицію.

  М’який старт (понад 60°C/140°F)

  При активізації режиму Turbo або при переустановленні регулятора швидкості під час приготування їжі у міксерній чаші при температурі 60°C (140°F) або вище 2 , електронна система запобігає розбризкуванню продуктів за допомогою повільного збільшення швидкості. М’який старт можливий лише в тому випадку, коли їжа готується або розігрівається в Thermomix TM31. В такому випадку температурний сенсор може коректно визначити наявну температуру і контролювати м’який старт. Якщо ви використовуєте Thermomix TM31 для обробки їжі, що не була приготована або розігріта в Thermomix TM31 (наприклад, готування м’ясної заливки з гарячих м’ясних соків), ви маєте збільшувати швидкість повільно та поступово.

  Обережне нагрівання

  Швидкості 2 та 3 створені для функції обережного нагрівання. При виборі цього режиму температура збільшується поступово для обережного приготування їжі.

  ОБЕРЕЖНО!Небезпека отримання опіків через розбризкування гарячої їжіНіколи не натискайте на кнопку Turbo та не підвищуйте раптово швидкість під час приготування гарячої їжі (температура якої вище 60°C), зокрема якщо вона не розігрівалася у Thermomix TM31. Не притримуйте мірну чашку під час приготування гарячої їжі.

 • 1

  2

  32

  Встановлення температури Varoma

  При встановленні на регуляторі температур 1 режиму Varoma може бути досягнута температура до 120°C (248°F) залежно від інгредієнтів, що ви використовуєте (наприклад, олії). Протягом 15 хвилин в режимі Varoma випаровується 250 г води або інших рідин. Цей температурний режим призначено для готування на парі (див. починаючи зі стор. 21).

  Регулятор швидкості

  Увімкніть регулятор швидкості, щоб почати роботу з Thermomix TM31. Регулятор швидкості має наступні режими:

  Обережне помішування

  Обережне помішування 2 можна обрати за допомогою регулятора швидкості. При даному режимі їжа перемішується повільно, так, як ви звичайно помішуєте її в каструлі. При обранні цього режиму їжа не подрібнюється, залишаються великі шматки.

  Помішування

  Використовуйте режими з повільною швидкістю 1–3 для м’якого помішування. Цей діапазон низьких швидкостей ідеально підходить для приготування тушкованого м’яса/риби.

  ПРИМІТКАНіколи не нагрівайте порожню міксерну чашу.

  Функція Рівень Кількість швидкост обертів за хв.

  Обережнепомішування

  40

  Помішування 1–3 100–500

  Подрібнення/Приготування пюре

  4–10 1100–10200

  Turbo подрібнення Turbo 10200

  РОБОТА З THERMOMIX TM31

  Робота з Thermomix TM31

 • 3

  4

  5

  6

  7

  3 Cек ···

  ········

  33Робота з Thermomix TM31

  Подрібнення/приготування пюреВикористовуйте діапазон швидкостей від 4 до 10 3 для грубого, ніжного та дуже ніжного подрібнювання продуктів і приготування пюре.Завжди повертайте регулятор швидкості на потрібну позицію повільно та переконайтесь в тому, що на кришці встановлена мірна чашка.Це запобігатиме розбризкуванню їжі.

  Подрібнення/приготування пюре з гарячої їжіЯкщо Ви подрібнюєте або готуєте пюре з гарячими інгредієнтами, не перемикайте швидко регулятор швидкості в положення OPEN з метою зупинки подрібнення. Завжди перемикайте регулятор швидкості в положення 1 (4) та очікуйте 3 секунди (5), перш ніж повернути його в положення OPEN (6).

  Кнопка TurboВикористовуйте кнопку Turbo 4 для роботи Thermomix TM31 на максимальній швидкості. Функція Turbo активна тільки в той час, коли ви натискаєте та утримуєте відповідну кнопку. Кнопка Turbo також може бути використана для режиму чергування. Наприклад, якщо ви бажаєте грубо подрібнити велику кількість продуктів, натисніть кнопку Turbo 3 або 4 рази (повторіть, якщо необхідно). В такому випадку продукти будуть подрібнені рівномірно. Функція Turbo буде працювати тільки в тому випадку, коли регулятор швидкості встановлено в позицію або на рівень швидкості 4 та вище. Коли регулятор швидкості виставлено на , відбувається активація таймера. Функція Turbo не працює при активації режиму «Замішування тіста» .

  ОБЕРЕЖНО!Небезпека травмування через розбризкування холодних страв (температура яких нижче 60°C)Міцно притримуйте мірну чашку, коли Thermomix TM31 працює на середній (3–6) або високій (7–10) швидкості, а також коли натискаєте кнопку Turbo для різання продуктів для холодних страв або їхнього приготування у вигляді пюре.

  ОБЕРЕЖНО!Небезпека отримання опіків через розбризкування гарячої їжіНіколи швидко не перемикайте регулятор швидкості в положення OPEN, якщо Ви перемішуєте гарячу їжу на швидкості 4 або вище. Завжди спочатку перемикайте його на швидкість 1 не менш ніж на 3 секунди, перш ніж повернути в положення OPEN.

  ОБЕРЕЖНО!Небезпека отримання опіків через розбризкування гарячої їжіНіколи не натискайте на кнопку Turbo та не підвищуйте раптово швидкість під час приготування гарячої їжі (температура якої вище 60°C), зокрема якщо вона не розігрівалася у Thermomix TM31. Не притримуйте мірну чашку під час приготування гарячої їжі.

 • 1

  2

  34

  Функція за годинниковою/проти годинникової стрілки

  Натисніть кнопку на панелі керування 1 для зміни напрямку обертання ножа з за годинниковою стрілкою на проти годинникової стрілки. Це можливо при будь-якій швидкості та режимі .Функція проти годинникової стрілки висвічується на дисплеї символом

  . Щоб повернутися до режиму за годинниковою стрілкою, знову натисніть кнопку . Функція проти годинникової стрілки призначена для плавного, повільного помішування ніжної їжі, яку не слід подрібнювати.

  Режим замішування тіста

  Використовуйте цей режим 2 для приготування дріжджового тіста та тіста для хліба. Для активації цього режиму встановіть регулятор швидкості на та натисніть кнопку на контрольній панелі.

  Так почне працювати режим, що чергується, для рівномірної обр�